Zbiornik retencyjny Wileńska – Gdańsk

Nie tak dawno opisywałem zbiornik retencyjny Cedrowa, tym razem przyszedł czas, aby przedstawić kolejny z moich ulubionych – jest to zbiornik retencyjny Wileńska. Położony jest on w dzielnicy Piecki-Migowo. Powstał pod koniec lat 90, wyremontowany 10 lat później. Powierzchnia zbiornika 1,28 ha.

Zbiornik Wileńska posiada jedną małą wysepkę. Średnia głębokość około 1 metra. Przy wypływie wody we wschodniej części zbiornika głębokość nie przekracza 30 cm.
zbiornik retencyjny wileńska gdańsk
zbiornik retencyjny wileńska gdańsk
zbiornik retencyjny wileńska gdańsk Jeśli chodzi o zaczepy to jest ich dużo mniej w porównaniu do zbiornika Cedrowa. Zaczepy trafiają się przy samym brzegu, po stronie gdzie występuje umocnienie siatką. Wokół zbiornika wodnego ścieżka spacerowa, jak również mała siłownia na powietrzu. Czasami jeździ ze mną żona, więc ja spokojnie sobie łowię, a ona ma okazję poćwiczyć.

Gatunki ryb jakie występują w tym zbiorniku to przede wszystkim płoć, karaś, lin, karp, leszcz, okoń, szczupak. Ja łowiłem tylko na spinning więc mogę wypowiedzieć się tylko o drapieżnikach. Podczas kilku wypadów udało mi się tam złowić ładnego szczupaka – około 4 kg. szczupak złowiony na zbiorniku retencyjnym wileńska w gdańskuŁowiłem najczęściej na żółtego lub seledynowego twistera. Używałem 3 gramowej główki jigowej. Okonie można łowić na boczny trok, choć trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo przy tej metodzie trafia się trochę drobnego okonka. okoń złowiony na zbiorniku retencyjnym wileńska w gdańskuJako przyłów może pojawić się również leszcz, który na tym zbiorniku jest dość duży. Białoryb łowiony jest tutaj głównie na spławik, oraz koszyk.

Jest to bardzo atrakcyjny zbiornik pod kątem rybostanu. Jeśli ktoś lubi ciszę i spokój to nie do końca polecałbym ten zbiornik. Przewija się tutaj naprawdę sporo osób. Czasami sporo rozmówców, a jak wiemy nie każdy to lubi. Ogólnie zbiornik na plus, idealny do łowienia w tygodniu, gdy ciężko wygospodarować więcej czasu.

Oceń artykuł:

BeznadziejnySłabyŚredniDobryBardzo dobry (2 głosów, średnia ocen: 4,50 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *