Zakupy wędkarskie

Niektórzy już rozpoczęli sezon wędkarski 2017, łowiąc głównie na lodzie czy niezamarzniętych rzekach. Ja natomiast dopiero zacznę, czekam na jeszcze większe ocieplenie i pewnie tak jak to było rok temu sezon rozpocznę na Motławie. Przerwę w łowieniu wykorzystuje również na skompletowanie sprzętu i przynęt. Chyba większość z nas w tym okresie uzupełnia braki, szuka ciekawych promocji na sprzęt i akcesoria spinningowe. Ja w nadchodzącym sezonie chce się skupić przede wszystkim na okoniach – standardowo boczny trok, łowienie z opadu i nauka metody Drop Shot. Dlatego też w tym kierunku dobieram sprzęt i przynęty.

Do bocznego troku używać będę Konger Equs Tango DX 270/2-12 gram. Pod opad i Drop Shot bardziej nada się ostatni zakup Dragon Nano Force Spinn 18 213/3-18 g. Szukam jakiegoś dobrego kołowrotka do tej wędki. Na kołowrotek Quantum Axil 30 nie mogę narzekać, ale myślę, że już czas na coś z wyższej półki. Tym bardziej, że ten kołowrotek jest już trochę wysłużony. Jeśli chcecie zasugerować jakiś konkretny model, to napiszcie w komentarzu. Przeanalizuje wszystkie sugestie.

Jeśli chodzi o boczny trok to dokupuje małe paprochy i całkiem nieprzypadkowo w kolorach motor oil, herbata z pieprzem, czy marchewkowy z brokatem. Przykłady tych kolorów na poniższym zdjęciu.przynęty boczny trok Te kolory są dla mnie najbardziej łowne, jeszcze nieźle sprawdza się fiolet z brokatem, zgniła zieleń. Nigdy nie używam ciężarków w kształcie łezki, a tylko i wyłącznie ciężarka typu pałeczka. Podłużny ciężarek zdecydowanie lepiej wychodzi z różnego rodzaju zaczepów. Przy bocznym troku nie stosuje krętlików. Raz zastosowałem krętlik potrójny i już więcej tego błędu nie zrobię, więcej plątania jak łowienia.

Jeśli chodzi o łowienie z opadu to będę używał delikatnych główek. Zakupiłem kilka rozmiarów główek Desu firmy Doiyo Concept.główki jigowe Doiyo Concept Desu Headgłówki jigowe Desu Head Haki w rozmiarach od 1 do 8, a na większe przynęty 1/0. Jak już wiecie lubię łowić na Keitechy, więc jak jestem tylko w sklepie zawsze coś zakupię. Na okonie stosuje Keitech Easy Shiner 2″ i 3″.Keitech Easy Shiner 2" Czasami zakładam przynęty Keitech Swing Impact, ale jakoś za dużych efektów nie miałem. Przed sezonem zakupiłem kilka przynęt ukraińskiej firmy FishUp, a konkretnie model Tanta 1.5″ – 42 mm. Wygląd przynęty FishUp Tanta jest kopią jednego z gatunku pierścienic. Zakupiłem 3 kolory – Orange Pumpkin/Black, Caramel/Green & Black, Violet/Blue.przynęty FishUp Tanta Sam jestem ciekawy jak to się sprawdzi nie tylko na główce jigowej, ale także przy czeburaszce i metodzie bocznego troka.

Metoda, której intensywnie chce się uczyć to Drop Shot. Mam tutaj trochę przynęt do sprawdzenia. Przynęty Mikado Tsubame, Keitech Easy Shiner, Swing Impact, czy Shad Impact 2″, a nawet 4″. Kolory widoczne na poniższym zdjęciu to Flashing Carrot i Fresh Watermelon.przynęty Drop Shot Stosować będę chyba haki offsetowe, choć używałem też haków prostych Gamakatsu – Worm 36. Przede mną z pewnością dużo nauki w opanowaniu tej techniki.

Mam nadzieję, że w tym roku łowienia będzie jeszcze więcej. Oby dopisywała również pogoda. Wszystkim życzę przede wszystkim nowych rekordów, bo to w tym hobby jest najpiękniejsze.

Oceń artykuł:

BeznadziejnySłabyŚredniDobryBardzo dobry (10 głosów, średnia ocen: 4,70 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *