Sygnalizator brań Vimarco VPRO XTR

Mój blog to nie tylko wędkarstwo spinningowe. Tym razem wpis specjalnie dla fanów wędkarstwa gruntowego. Wiele osób szuka dobrego i skutecznego sygnalizatora brań, dlatego też postanowiłem przedstawić jeden z nich – Vimarco VPRO XTR.

Sygnalizator brań Vimarco VPRO XTR to jeden z najbardziej nowoczesnych sprzętów, który niezbędny jest dla każdego wędkarza łowiącego na grunt. Vimarco VPRO XTR to całkowicie nowoczesna i innowacyjna konstrukcja, która wyróżnia się od poprzednich modeli nową obudową. Obudowa urządzenia jest niezwykle solidna, dzięki czemu cechuje się wytrzymałością na wszelkie warunki atmosferyczne takie jak wilgoć, deszcz, śnieg, czy też mróz. Składa się ona z gumowej uszczelki, jaka oddziela dwie części sygnalizatora.

Sygnalizator Vimarco VPRO XTR jest również wyposażony w solidną i mocną śrubę mocującą, która jest częścią korpusu sygnalizatora. Warto wspomnieć, że dodatkowo jest ona również wyposażona w nakrętkę, która wzmacnia sygnalizator i zapobiega zerwaniu lub obluzowaniu się śruby w obudowie.

Zmiany i ulepszenia w sygnalizatorze
Nowością w sygnalizatorze jest również wyjście na swingera. Wejście to jest odsunięte od śruby mocującej, dzięki czemu możemy zastosować szersze uchwyty mocujące. Takie rozwiązanie sprawia, że wtyczka nie koliduje z uchwytem.

sygnalizator brań Vimarco VPRO XTRSygnalizator posiada trzy przyciski do obsługi, które są zabezpieczone gumową obudową. Przycisk środkowy służy nam do włączania i wyłączania sygnalizatora a także przełączania go w tryb pracy automatycznej. Drugi przycisk służy do ustawiania czułości sygnalizatora, zaś trzeci do ustawienia tonacji. Wszelkie funkcje, jakie możemy ustalić za pomocą przycisków są widoczne na linijce diodowej. Sygnalizator posiada osiem poziomów regulacji dźwięków a także osiem poziomów regulacji czułości. Więcej szczegółów technicznych można zobaczyć na stronie producenta http://www.vimarco.pl/pl/sygnalizatory-bran-1/.

Urządzenie zostało w funkcję sygnalizacji alarmowej do centralki. W chwili, kiedy sygnalizator zostanie wyłączony do centralki zostaje przekazany sygnał dźwiękowy.

Centralka sygnalizatora
Centralka sygnalizatora wyposażona jest w linijkę diodową, która bardzo dokładnie odzwierciedla to wszystko, co dzieje się na sygnalizatorze. Centralka ma za zadanie przedstawić brania oraz szybkość, zaś cztery boczne diody są przypisane do poszczególnych czterech sygnalizatorów. W zależności, z którego sygnalizatora jest branie, zapala się odpowiadająca mu kontrolka.

centralka sygnalizatora Vimarco VPRO XTRCentralka jest również wyposażona w funkcję wykrywania sygnalizatorów. Podobnie jak sygnalizator wyposażona jest w trzy przyciski. Pierwszy służy do włączania, wyłączania a także przełączania urządzenia na tryb wyszukiwania, zaś drugi służy do jej ściszania. W chwili, kiedy całkowicie ściszymy centralkę wówczas włączy się tryb wibracji.

Centralka zasilana jest baterią 9 Volt, zaś zasięg zestawu osiąga około 150 metrów. Urządzenie jest szczelne, jeżeli chodzi o warunki atmosferyczne, wyposażona jest w smycz, dlatego łatwo można ją przenosić.

Wędkarski sygnalizator brań Vimarco VPRO XTR uchodzi obecnie moim zdaniem za jeden z lepszych na rynku. Dodatkowo na uwagę zasługuje centralka która pokazuje również typ brania, czyli to w jakim kierunku ryba się porusza. Uważam, że obsługa całego zestawu jest bardzo prosta, a wręcz intuicyjna dlatego poradzi sobie z nim nawet wędkarz amator.

Oceń artykuł:

BeznadziejnySłabyŚredniDobryBardzo dobry (Co sądzisz o wpisie?)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *