Street Fishing – Motława Gdańsk

Sezon wędkarski 2017 zainaugurowałem 25 lutego na gdańskiej Motławie. Metoda łowienia to oczywiście spinning. Miejskie łowy (inaczej mówiąc Street Fishing) zainicjowałem od poszukiwania okoni. Wędka typowo pod okonia – Konger Equs Tango DX 270/1-12 g. Rozpocząłem bardzo delikatnie od główek 1,5 grama. Później stopniowo dokładałem obciążenia, gdyż wiatr był coraz silniejszy i ostatecznie łowiłem na główce 5,5 gramowej.

Przynęty jakich używałem to:

FishUp Tanta w kolorach – Orange Pumpkin/Black, Caramel/Green & Black, Violet/Blueprzynęty FishUp TantaNie miałem na nie żadnych efektów, aczkolwiek w wodzie pracują bardzo fajnie i często będę je zabierał nad wodę. Muszę koniecznie sprawdzić je na czeburaszce.

Keitech Easy Shiner 2″ i 3″ w kolorach – Electric Shad, Motoroil Red Flake, Cosmos, Flashing Carrot, Bubblegum Grape
Tradycyjnie kolor Electric Shad na który trafił się 20 cm okonek. To jest taki sprawdzony kolor, jak nie idzie to warto go sprawdzić. Chyba jeden z najbardziej popularnych kolorów Keitecha.Keitech Easy Shiner 3 Electric ShadKolor Flashing Carrot polecam na okonia i sandacza, bo już nieraz miałem dobre wyniki. Akurat tym razem bez brania na ten kolorek.
Bubblegum Grape ten kolor kupiłem ostatnio i może być on całkiem łowny. Garbus się nie trafił, ale był przyłów w postaci małego sandacza. Takie małe sandacze nie tylko mi się trafiały.Keitech Bubblegum Grapemały sandacz z Motławy

Rzeka Motława to bardzo chimeryczna woda. Są dni i miejsca , gdzie w ogóle nie widać tej ryby, brań praktycznie nie ma. Następnego dnia w tych samych miejscach zdarza się po kilka uderzeń. W tym roku ryby szukam już na większym odcinku, częściej eksperymentuje gramaturą i kolorami przynęt.

Początek sezonu uważam za średnio udany, ale najważniejsze, że prawie 2-miesięczna przerwa w łowieniu już się skończyła. Czekam na stabilizację pogody, bo obecnie jest bardzo zmienna. Spokojna aura przerodziła się nagle w nieprzyjemny wiatr i dość mocny deszcz. Skutecznie popsuło to ochotę dalszego przebywania nad rzeką. Mam nadzieję, że zimowa aura już nie wróci i nad wodą będzie okazja do przetestowania nowych przynęt hand made. Zapraszam jeszcze do polubienia mojego fanpage na Facebooku, gdzie praktycznie natychmiast będziecie informowani o nowych postach.

Oceń artykuł:

BeznadziejnySłabyŚredniDobryBardzo dobry (8 głosów, średnia ocen: 4,50 z 5)
Loading...

9 komentarze do “Street Fishing – Motława Gdańsk

 • 2 marca 2017 o 22:47
  Permalink

  Czy w tym miejscu Motława to nie jest woda morska – portowa? Jeżeli tak to wg nowej ustawy jest zakaz spinningu.

  Odpowiedz
  • 2 marca 2017 o 22:49
   Permalink

   To nie jest woda morska, to część spółdzielni Troć. Od 1 marca z tego co wiem to na morskiej też już można łowić.

   Odpowiedz
 • 21 października 2017 o 17:18
  Permalink

  Zna Pan jakieś dobre miejsca na sandacza w Trójmieście? Przyjechałem tutaj ze Szczecina a tam sandacza było sporo. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 21 października 2017 o 18:20
   Permalink

   Odcinek morski Motławy, na którym obecnie nie można łowić. Jest zakaz do końca lutego bodajże. Ja łowię na części Troci i tam można spotkać sandacza. Jednakże za dnia ciężko, zdecydowanie po godzinie 18 bym próbował. Drop shot dobrze się sprawdza. Jest jeszcze Martwa Wisła, ale ja tam nie łowię więc nie wypowiadam się.

   Odpowiedz
   • 22 października 2017 o 17:56
    Permalink

    Witam dzięki z podpowiedź. Czy ten zakaz na wodach morskich tyczy się także metody drop shot? Byłem wczoraj zrobić mały zwiad na Motławie i mimo wszystko widziałem kilku wędkarzy. Od jakiego miejsca zaczyna się spółdzielnia troć, szukałem jakiejś mapki ale nic nie znalazłem? Jakaś dobra miejscówka na początek? Dzięki.

    Odpowiedz
    • 22 października 2017 o 20:01
     Permalink

     Z tego co wiem to spinningowanie zakazane, w tym drop shot.
     Tutaj dokładnie wytłumaczone, jaki obszar należy do Troci: troc-tczew.pl/obwod-rybacki-rzeki-motlawa-nr3-p-2325.html
     Co do miejscówek to ryba się przemieszcza więc nie ma takich 100% 🙂

     Odpowiedz
 • 22 października 2017 o 18:06
  Permalink

  Jeszcze jedno pytanko? Martwa Wisła należy do wód morskich. Czy zakaz spiningowania też się jej tyczy. Chciałem połowić w okolicach mostu siennickiego ale w sumie to już nie wiem czy mogę. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 22 października 2017 o 20:03
   Permalink

   Tutaj niestety nie pomogę, bo nie łowię na tamtych terenach, więc nie chciałbym wprowadzić w błąd.

   Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 15:03
  Permalink

  Tyczy się części morskiej.
  1. Nie prowadzi się połowów rekreacyjnych w granicach portów morskich w godzinach od 17:00 do 7:00.
  2. Poza godzinami 17:00 – 7:00 połowy rekreacyjne w granicach portów morskich prowadzi się z WYŁĄCZENIEM metod:
  – polegających na wyrzucaniu i ściąganiu sztucznej przynęty, zwanej dalej ,,metodą spiningową,,
  – wędką z przymocowaną linką zakończoną więcej niż jednym przyponem uzbrojonym w więcej niż jeden haczyk o więcej niż jednym ostrzu. )

  Czytając rozporządzenie wynika na to że Drop Shot jest dozwolony… Nie polega on na nieustannym zwijaniu przynęty sztucznej a trzymaniu jej w jednym miejscu bujając góra dół

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *