Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid

Charakterystyka:
Plecionka Nihonto Octa Braid firmy Mikado wyróżnia się splotem z 8 mikrowłókien. Znajdziemy ją w 3 kolorach: czarnym, zielonym i żółtym. Dostępne średnice od 0,08 – 0,50 mm, w odcinkach 10, 150 i 300 metrów.

Zastosowanie:
Plecionką Nihonto Octa Braid o średnicy 0,12 mm (8,90 kg) łowiłem głównie na zbiornikach retencyjnych w Gdańsku. Celem moich połowów był szczupak. Spędziłem z tą plecionką praktycznie cały sezon i ogólnie jestem zadowolony, pomimo tego, że plecionka ma kilka “niedoskonałości”. Już podczas nawijania plecionka zaczęła tracić zieloną farbę. W sumie sporo plecionek dotyka taki problem, więc bardzo się tym nie przejąłem, ale w tym wypadku warto nawijać plecionkę przez wilgotną szmatkę, żeby usunąć na przyszłość nadmiar farby. Muszę przyznać, że plecionka o średnicy 0,12 mm jest wytrzymała. Była moc jeśli chodzi o różnego rodzaju konary, gałęzie, tatarak, trzciny, czy siatki wypełnione wodą. Z zaczepami spokojnie można było powalczyć. Na węzłach również wytrzymała. Na szpuli kołowrotka układa się dobrze, jest gładka. Dobrze przekazuje brania. Plecionka Nihonto Octa Braid nie jest w moim odczuciu jakoś mocno głośna. Nie zauważyłem też mocnego strzępienia, jedynie w niektórych miejscach delikatne mikro włoski.

mikado nihonto octa braid
plecionka nihonto octa braid

Podsumowanie:
Nihonto Octa Braid firmy Mikado polecam osobom, które szukają plecionki za rozsądną cenę. 150 metrów można kupić za około 50 zł, więc stosunek jakości do ceny jak najbardziej pozytywny. Słyszałem różne opinie o tej plecionce, ale ja oceniam ją jak najbardziej pozytywnie.

Oceń artykuł:

BeznadziejnySłabyŚredniDobryBardzo dobry (Co sądzisz o wpisie?)
Loading...

Komentarz do “Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid

  • 14 listopada 2015 o 11:42
    Permalink

    Potwierdzam Twoją opinię. Używam tej plecionki we wszystkich trzech barwach. Najszybciej traci kolor fluo, najdłużej utrzymuje czarna.
    Biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość/użytkowość – rewelacja. Obiektywnie, dobra plecionka za przyzwoite pieniądze.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *