Keitech Easy Shiner 3″ Electric Shad

Na rybach byłem ponad tydzień temu, ale dopiero teraz udało mi się stworzyć ten artykuł. Natłok pracy nie zawsze pozwala na realizowanie swojej pasji, aczkolwiek z każdym następnym tygodniem wolnego czasu powinno być więcej. Wybrałem się na Motławę, a celem łowienia były okonie, a także testowanie mniejszych przynęt Keitech Easy Shiner.

Wcześniej łowiłem na przynęty o rozmiarze 4″ – 10 cm, a teraz zastosowałem Keitechy w rozmiarze 3″ – 7 cm.Keitech Easy Shiner 3Keitech Easy Shiner 3 kolor Electric Shad Tym razem zakupiłem już odpowiednie główki jigowe z hakiem bez kołnierza, co sprawiło, że nie uszkodziłem tych przynęt podczas zakładania. Dla przynęt o długości 7 cm używałem haka o numerze 1 firmy Mikado na główce 4 gramowej. Ten rozmiar haka idealnie trafia w początek korpusu przynęty, przez co przynęta pracuje korpusem i ogonkiem. Większy hak umiejscowiony bliżej ogona sprawi, że pracować będzie tylko końcowa część przynęty.Ja wybieram te pierwsze rozwiązanie, aczkolwiek drugi sposób również można wypróbować. Kolor przynęty Keitech, na który łowiłem to Electric Shad.Ripper Keitech Easy ShinerRipper Keitech Easy Shiner Electric Shad

W trakcie 3 godzin łowienia tylko 2 brania i 2 wyjęte rybki, które oczywiście odzyskały wolność. Jako przyłów trafił się “szczupak pistolet”.szczupak pistolet Pod koniec łowienia złapałem jeszcze bardzo ładnie ubarwionego okonka.okoń na Keitecha Pobyt nad wodą całkiem przyjemny, bezwietrzna pogoda, dzięki której nie odczuwało się niskiej temperatury. Dodam jeszcze, że tego dnia byłem kontrolowany przez policję wodną.

Wracając jednak do przynęt to jestem jak na razie zadowolony. Bardzo ciekawa praca przynęty zarówno podczas prowadzenia jak i opadu. Keitech Easy Shiner 3″ Electric Shad może być połknięty nawet przez małego okonia. W porównaniu do twisterów i kopyt innych producentów przynęty Keitecha są zdecydowanie bardziej miękkie i elastyczne, przez co przy ataku nawet małego drapieżnika doskonale się zwijają. Następnym razem będę testował przynęty Easy Shiner 2″ w kolorze Lime. Być może sprawdzę jak pracują na bocznym troku, gdyż jeszcze tego typu przynęt w ten sposób nie testowałem.

Oceń artykuł:

BeznadziejnySłabyŚredniDobryBardzo dobry (4 głosów, średnia ocen: 5,00 z 5)
Loading...

2 komentarze do “Keitech Easy Shiner 3″ Electric Shad

 • 16 marca 2016 o 00:28
  Permalink

  Ciekawy wpis. A keitecha muszę wypróbować.

  Odpowiedz
 • 21 października 2018 o 21:40
  Permalink

  Fajny artykuł, miło się czyta. Używam Easy Shiner 2 i 3″ przez około 20 wizyt nad wodą. Rezultaty różne ale zdecydowanie większe niż innymi przynętami.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *