Jaki kołowrotek na spinning?

Przeglądając Internet, a przede wszystkim różnego rodzaju fora wędkarskie natknąłem się w ostatnim czasie na bardzo dużo pytań typu: jaki kołowrotek do spinningu?, jaki kołowrotek do bocznego troka? Powyższe pytania zainspirowały mnie do utworzenia tego wpisu.

Dlatego w dzisiejszym wpisie powiem trochę o kołowrotku Dragon Mystery RD730i, który w moich oczach jest bardzo dobrym “młynkiem” dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze spinningiem. Używałem tego kołowrotka w sezonie 2014, jednakże i w roku 2015 zdarzyło mi się do niego powrócić. Używam tego kołowrotka do spinningu z przeznaczeniem na okonie i średnie szczupaki. Z opinii innych kołowrotek również nadaje się do lekkiej gruntówki.kołowrotek do spinningu dragon mystery rd730i

Kołowrotek Dragon Mystery RD730i waży 315 g. Posiada 6 stalowych łożysk kulkowych oraz łożysko rolkowe. Przełożenie 4.9:1. Szpula z lotniczego duralu, profilowana, z krawędzią pokrywaną azotkiem tytanu. Tylni hamulec multitarczowy, korbka w systemie One-Touch. Kabłąk ze stali stopowej o super twardej powierzchni, rolka kabłąka na łożysku kulkowym. W zestawie zapasowa szpula z grafitu. Pojemność szpuli kołowrotka Dragon Mystery RD730i: 0.18mm/370m, 0.20mm/300m, 0.25mm/170m.kołowrotek spinningowy dragon mystery rd730ikołowrotek na spinning dragon mystery rd730ikolowrotek dragon mystery rd730idragon mystery rd730i

Tak jak już wspominałem we wcześniejszym akapicie testowałem ten kołowrotek w metodzie spinningowej. Łowiłem na wodach stojących – jeziora i Gdańskie zbiorniki retencyjne. Pierwsza większa ryba to szczupak, który miał około 3kg. Byłem trochę zaskoczony, bo nastawiałem się na okonie i wzdręgi, a tutaj niespodzianka na bardzo płytkiej wodzie. Aczkolwiek majowe szczupaki mają to do siebie, że lubią atakować praktycznie przy samym brzegu. Kołowrotek bez problemu dawał radę, ale musiałem trochę podkręcić hamulec, gdyż oddawał za dużo.

Zauważyłem, że w ostatnim czasie ciężko już dostać ten kołowrotek, w większości pozostały portale aukcyjne. Jest to kołowrotek dość cichy, płynnie pracujący, łatwy w regulacji. Dragon Mystery RD730i kosztował mnie około 100 zł i uważam, że jest wart tych pieniędzy.

Oceń artykuł:

BeznadziejnySłabyŚredniDobryBardzo dobry (3 głosów, średnia ocen: 4,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *