FishUp Tanta

Długo szukałem fajnej przynęty na okonie i ciekawej alternatywy dla Keitechów w łowieniu na główkę jigową. Ostatnimi czasy zacząłem stosować przynęty ukraińskiej firmy FishUp. Dzisiaj przedstawiam model Tanta, któremu poświęciłem kilka ostatnich wypadów. Już we wcześniejszych postach wspominałem o tej przynęcie, ale wtedy nie miałem na nią jeszcze wyników.

Przynęta FishUp Tanta wyglądem przypomina jeden z gatunków pierścienic. Czym tak naprawdę Tanta się wyróżnia? Jest to bardzo elastyczna przynęta i miękka przynęta. Charakteryzuje się poprzecznymi pręgami. W Tancie pracuje przede wszystkim ogonek i koniec korpusu, które bardzo dobrze pobudzają leniwe okonie do zaatakowania przynęty.

Obecnie Tanta występuję w 16 kolorach. Ja testowałem sobie 3 kolory, z których jestem bardzo zadowolony. Używałem kolorów Caramel/Green & Black , Orange Pumpkin/Black, Violet/Blue. Właśnie ten pierwszy kolor Caramel/Green & Black przyniósł mi najwięcej brań. przynęty FishUp TantaFishUp Tanta przynętyJeśli chodzi o wielkość to Tanta występuje na razie w 3 rozmiarach – 1″, 1.5″ i 2.5″. Odpowiednio 22 mm, 42 mm i 61 mm. Ja stosowałem rozmiar 1.5″ – 42 mm.

Łowiłem na bardzo delikatne główki jigowe Dorado od 1.5 – 2.5 grama z rozmiarem haka 8. Pogoda była dobra na tak lekkie łowienie. Wiatru praktycznie nie było, tafla wody spokojna. Wracając jeszcze do sprzętu to nie zakładałem tym razem krętlika i agrafki. Główkę z hakiem przywiązywałem bezpośrednio do fluorocarbonu. Do tych przynęt można też spokojnie stosować czeburaszkę. Większy rozmiar przynęty – 61 mm można wypróbować w drop shocie, zakładając haczyk 6 lub 8.

Prowadziłem tą przynętę na różne sposoby. Podbicie szczytówką z jednoczesnym kasowaniem luzu, ślizgi samym kołowrotkiem (dwa obroty korbą i opad), wleczenie po dnie z krótszymi lub dłuższymi skokami. Jak przynęta opadnie to można ją chwilkę przytrzymać na dnie, bo to też daje efekty. Ogonek przynęty jest wtedy uniesiony do góry.

Przechodząc do zakończenia trzeba powiedzieć o efektach. Złowiłem na tą przynętę podczas kilku wyjść kilkanaście okoni. Rozmiarowo tylko jeden był dla mnie satysfakcjonujący.okoń złowiony na FishUp Tanta Jednakże stosowanie tej przynęty pomogło mi uniknąć złowienia małych sandaczy, co niestety na inne przynęty było normą. Łowiłem akurat na Motławie, a tam dość dużo tego małego sandacza się kręci.

Podsumowując, FishUp Tanta to bardzo ciekawa przynęta na okonie, którą warto mieć w swoim asortymencie. Okonie często są wybredne i większy wybór różnego rodzaju gum daje nam większe pole manewru. Poniekąd ta przynęta jest dla mnie inspiracją do testowania różnego rodzaju gumowych larw i owadów. Wybór przynęt jest tak duży, że pudełko z paprochami i większymi twisterkami zostaje najczęściej w domu i czeka na swoją szansę.

Latem z pewnością wybiorę się na jezioro Narie i przetestuje Tantę na wzdręgach, które jeszcze o dziwo na tym jeziorze występują w zadawalającej populacji. Wydaje mi się, że mogą być całkiem fajne efekty.

Oceń artykuł:

BeznadziejnySłabyŚredniDobryBardzo dobry (9 głosów, średnia ocen: 4,89 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *